top of page

Історичні відомості про район дослідження

В 50-ті - 70-роки минулого століття на місці теперішнього, по сучасному викладеному кахлями майдані „Кнєжа”, був парк з впорядкованими алеями,

При проектуванні парку не був врахований той факт, що територія майбутнього парку є заплавою річки Охтирка. І при інтенсивній весняній повені повністю затоплюється водою. Весняні води затоплювали клумби і вимивали ґрунт (Додаток Д, рис2). По всій території парку відкладалися часточки ґрунту, що приносили весняні води. Поступово територія парку вкрилася властивою для заплави рослинністю. І тепер на невпорядкованій території парку можна виділити прируслову заплаву та частину центральної заплави.

Стара гребля, що утворювала на території парку русловий ставок, часто руйнувалася під дією весняних вод (Додаток Е). У 2008 році була споруджена нова гребля, що складається з 3 бетонних балок довжиною 10,5м, висотою 15см, шириною 20см. Таким чином була утворена нова гребля, що підняла рівень приблизно на 50см. Головним недоліком цієї споруди є те, що вона не відповідає рівню капітальної споруди (Додаток  Ж ).

У зв’язку з тим, що вище за течією знаходиться гребля, що має шлюзи, стік річки зрегульований. При низьких рівнях водний потік значно звужується (Додаток З, рис.1). 

Під час весняної повені рівень води підвищується. Восени, тобто у період коли спускають воду із ставка, що знаходиться вище за течією витрата води також різко зростає, зростає і навантаження на некапітальну гідротехнічну споруду (Додаток З, рис.2). Таким чином гребля вже почала руйнуватися.

bottom of page